Sportovní hala

Vnitřní bazén

Nedílnou součástí víceúčelové sportovní haly je také vnitřní bazén. Jeho rozměr je 12,5x6,5m, hloubka od 1,1-1,6 m a teplota vody je stabilně 28°C. Bazén má bohatý rehabilitační program, který se skládá z protiproudu, dnových a stěnových masážních trysek a bloweru. Příjemnou atmosféru v bazénu dotváří podvodní osvětlení, které je s oblibou využíváno v podvečerních a večerních hodinách všemi návštěvníky.

Pro malé neplavce nabízíme nejrůznější plavecké pomůcky včetně kroužků, desek a pásků. Bazén je využíván plaveckou školou pro výuku plavání dětí ze škol a školek, několikrát v týdnu se v bazénu cvičí aquaerobik. Nejvíce zde plavou jednotliví návštěvníci, ale často si také celý bazén objednávají rodiny a uzavřené skupiny.

Podobně je bazén využíván při různých kempech a soustředěních na rehabilitaci po náročném tréninku. K úhradě bazénu lze využívat rovněž předplacenou permanentku.

Posilovna

sportareal 7024Naše posilovna doplňuje nabídku služeb, které návštěvníci s oblibou využívají. Je vhodná jak pro jednotlivce, tak i pro nejrůznější soustředění, která k nám v průběhu roku přijedou.

Skladba strojů uspokojí nejenom občasné návštěvníky, ale rádi si zde zacvičí i zkušení kulturisté. K dispozici je zde spinningové kolo, vhodné k rozehřátí, dále crossový trenažér, Abduktor, Leg-press, Multipress, Pec-deck, horní a spodní kladka, protisměrné kladky, předkopávačka a zakopávačka, nejrůznější lavice a spousta jednoručních i obouručních a dovažovacích činek.

Sportbar

Sportbar s mnoha aktivitami, které umožňují spojit sport se zábavou. Najdete zde:

  • dvě bowlingové dráhy Brunswick
  • dvě kuželkové dráhy Volmer
  • squashový kurt
  • billiard
  • mincovní fotbálek
  • dětský koutek

Ve společnosti sportovních fandů je možné sledovat nejrůznější sportovní přenosy. Pro uzavřenou společnost, která si objedná celý suterén, zajistíme teplé i studené občerstvení dle vlastního výběru včetně obsluhy.

Tělocvična

sportareal 7006Hala je tvořena hlavně tělocvičnou o rozměrech 47 x 24,7m.

Víceúčelový povrch Taraflex 3D je vhodný pro všechny druhy sportů. Svými vlastnostmi se blíží palubovce a mezi sportovci je velmi oblíbený. Jedná se o průmyslově vyráběný umělý povrch s uzavřenou buňkou, který výborně tlumí dopady a minimálně zatěžuje klouby.

Centrální hřiště má lajnování pro florbal, házenou, fotbal, basketbal, tenis, volejbal a nohejbal a k dispozici je také vybavení tj. florbalové mantinely, sloupky, branky a elektricky ovládané centrální koše. Halu lze spuštěním dvou zástěn rozdělit na samostatné třetiny, přičemž každá má cvičné koše na basketbal a lajnování pro volejbal, nohejbal a na krajních hřištích i badminton. Je tu široká nabídka gymnastického nářadí, velký světelný ukazatel pro jednotlivé sporty, podium a výkonná aparatura s mikroportem pro aerobik, nejrůznější míče, hokejky, rakety, atd.

Halu využívají zejména místní školy, které nemají vlastní tělocvičnu, z ostatních zájemců jsou to zejména florbalisté, fotbalisté, šermíři, tenisté, házenkáři, nohejbalisté, volejbalisté, stolní tenisté a velmi často také ženy a dívky, které zde cvičí nejrůznější druhy aerobiku a rovněž tanečníci. Divákům ke sledování soutěží slouží balkon ve druhém patře pro cca 100 návštěvníků. Tělocvična má i samostatné mobilní hlediště pro dalších cca 100 diváků.

Horolezecká stěna

sportareal 7010Dominantou tělocvičny je horolezecká stěna, která patří mezi nejobtížnější v ČR. Projektoval ji Tomáš Pilka a poprvé u nás byla jako povrch stěny použita OSB deska. Její plocha je 298m², výška v nejvyšším bodě je 11m, převis 11m a je na ní umístěno cca 1.500 chytů, tři dřevěné a dvě pryskyřičné struktury. Dohled nad stěnou převzali novoměstští rodáci Radek Jaroš, pokořitel 12 osmitisícovek a Pavel Jonák, několikanásobný držitel ocenění ČHS za výstup roku. Skutečnou údržbu provádí místní oddíl Lezci z Vysočiny.

 

Hala slouží k pravidelným tréninkům, soustředěním, kempům, víkendovým i týdenním pobytům. Využívají ji nejenom rekreační a výkonnostní sportovci, ale často zde mají soustředění české a zahraniční ligové kluby a v poslední době si náš areál oblíbily také reprezentační výběry ČFbU. V roce 2003 a 2009 jsme zde pořádali MČR ve florbalu starších žáků a dále ve spolupráci s ČHS pořádáme pravidelně na horolezecké stěně mezinárodní závody mládeže v lezení na obtížnost. Několikrát se těchto závodů zúčastnil, a vždy zvítězil, jeden z nejlepších současných lezců světa Adam Ondra.

Kontaktní formulář

Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
Nesprávný formát

* takto označená pole jsou povinná